Nowy wymiar odprężenia! Sprawdź na naszych zajęciach jak działa akupresura

Wraz z rozwijającą się cywilizacją i światem coraz szybciej pędzącym do przodu wzrosły także negatywne skutki, jakie odczuwają nasze ciała i umysły. Rosnące napięcie mięśniowe, bóle w obrębie karku i pleców, stres, uczucie zmęczenia i apatii, bezsenność – to wszystko coraz częściej zaczynamy wpisywać na listę skutków ubocznych trybu życia, który świadomie wybieramy w drodze ku karierze i samorealizacji.

Dzisiaj bardzo ważne jest dbanie o wewnętrzny i zewnętrzny balans. Poszukujemy w naszych Studio rozwiązań, które pozwolą przeciwdziałać negatywnym skutkom codziennego stresu i ten cel idealnie realizuje dodatek akupresury do naszych zajęć. Akupresura jest przydatna w sporcie, pomaga zapobiegać zmęczeniu i zregenerować się po treningu.

Yoga Beat Studio rozpoczęło w kwietniu współpracę z firmą Pranamat. Łotewska marka jest producentem specjalistycznych mat do akupresury niosących za sobą szereg korzyści. Precyzyjne wykonanie, stosowane proekologiczne rozwiązania i klinicznie udowodnione zalety sprawiły, że bardzo chcielibyśmy udostępnić Wam je do użytku. 

Dlaczego warto wziąć udział w zajęciach z wykorzystaniem Pranamat ECO? 

1. Złagodzenie bólu pleców, ramion i szyi

To rejony naszego ciała szczególnie narażone na gromadzenie się napięcia. Nasze ramiona magazynują przyjmowaną na co dzień dawkę stresu i pośpiechu. Szyja jest bardzo obciążona przede wszystkim od pracy przed komputerem i czasem spędzonym z telefonem. Plecy? To centrum w którym spotykają się nasze taśmy powięziowe, kumulujące napięcia z całego ciała – dlatego tak często odczuwamy bóle dolnego odcinka kręgosłupa. Akupresura pozwala pozbyć się powierzchniowych napięć i uzyskać w tych obszarach uczucie relaksu dzięki uciskaniu określonych punktów naszego ciała.

2. Eliminacja bólu głowy

Ten nieprzyjemny i ograniczający nas w codziennych czynnościach ból może mieć bardzo wiele przyczyn, ale jest bezpośrednim sygnałem od naszego ciała, że coś jest nie tak. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest szybkie połknięcie tabletki przeciwbólowej, jednak nie rozwiązuje ono przyczyny, z jakiej ból powstał. Bardzo często źródło tkwi w zwiększonym napięciu mięśniowym naszej szyi i ramion i po rozluźnieniu tych obszarów ból może ustać nawet po kwadransie. 

  Muzyka do jogi - jak wybrać właściwy gatunek

3. Redukcja cellulitu

 To niewątpliwa zaleta masażu akupresury, która cieszy wiele kobiet. Kolce znajdujące się na matach pobudzają przepływ krwi oraz limfy, dzięki czemu do komórek dociera więcej tlenu, a skóra może stawać się gładsza. Przy regularnym stosowaniu akupresury szybko zauważysz efekty. 

4. Walka z bezsennością

Coraz więcej osób w zderzeniu z rosnącą ilością bodźców wokół boryka się z bezsennością bądź kłopotami ze snem. Higiena snu spadła na bardzo niski poziom – używamy wiele światła niebieskiego przed snem, nie pozwalamy sobie na dłuższą chwilę relaksu przez położeniem się do łóżka, a także jesteśmy zwyczajnie naładowani informacjami, emocjami, reakcjami po całym minionym dniu. To sprawia, że zamiast zasnąć, kręcimy się po łóżku szukając dla siebie miejsca i starając się poukładać w głowie wszystko to, co się wydarzyło. Masaż akupresury pozwala zrelaksować się, a dzięki temu zasnąć szybciej i zapaść w głębszy sen. To przekłada się na poczucie wypoczęcia na co dzień, a także jest nieocenioną prewencją wielu chorób wynikających z powtarzającego się niedoboru snu.

5. Wzrost poziomu energii

Korzystanie z masażu akupresury jest świetnym rozwiązaniem na znalezienie czasu dla siebie. Codzienne kilkanaście minut masażu pozwala na zrelaksowanie się, eliminację nagromadzonego zmęczenia i uzyskanie uczucia odprężenia. Dzięki temu ładujemy się dodatkową energią i jesteśmy lepiej przygotowani na dalsze wyzwania – bardziej skoncentrowani i zmotywowani. 

6. Redukcja stresu

W świecie pełnym pędu, presji i wielu bodźców stres stał się nieodłącznym kompanem, na który nasze ciało i umysł często nie potrafią dobrze zareagować. W tym miejscu łączą się wszystkie poprzednie zalety stosowania akupresury, ponieważ bóle ciała, napięcia mięśniowe, problemy ze snem, spadek energii, a także negatywne nastawienie – często biorą swój początek właśnie w stresie. Regularne stosowanie akupresury pomoże Ci pozbyć się jego skutków. 

  Czy joga pomaga na bezsenność?

W teorii wiesz już o działaniu akupresury całkiem sporo, a teraz pora odczuć to na własnym ciele 🙂 Maty i poduszki Pranamat możesz testować w Yoga Beat Studio Mokotów (Kielecka 23, Warszawa) – na dedykowanych zajęciach oraz na dowolnych innych, zabierając na czas relaksu jeden z produktów Pranamat dostępnych na sali. 

Na start przygotowaliśmy dla Ciebie dwie propozycje zajęć z matami Pranamat ECO: 

Moon Meditation x Pranamat ECO | KAŻDY WTOREK, 21:00
Medytacja z wykorzystaniem mat. Całkowity relaks dla ciała i ducha 🙂

Soul Beat x Pranamat ECO | KAŻDY PIĄTEK, 10:00
Dynamiczna Yoga Beat z dłuższym relaksem i medytacją na matach na koniec.

Jeśli chcesz zmaksymalizować efekty działania akupresury, możesz zakupić swój własny egzemplarz i zwiększyć częstotliwość praktyki poprzez używanie jej w swoim domu. Dla naszych klientów została przygotowana specjalna oferta, dzięki której możesz zakupić własny zestaw Pranamat ze zniżką 15%… Skieruj się po zajęciach na recepcję Studio i zeskanuj kod QR dostępny na plakatach Pranamat ECO. 

Czekamy na Ciebie na zajęciach!

Yoga Beat Studio x Pranamat ECO

Ostatnie wpisy

Zaloguj się